Registruotiems vartotojams
 
Pasirinkite paslaugą
eTelemetrija
eTransportas
eSauga
ePagalba
Naujienos
2011-02-02
 
Pratęsta pagalbos paslaugų sutartis su Jurbarko rajono savivaldybe
 
Bendrosios pagalbos projekto individualiosiomis specialiosiomis priemonėmis idėja buvo inicijuota dar 2004 m. Vilniaus rajone. Projektas buvo pavadintas „Būk saugus su mobiliu“. Šio projekto metu Vilniaus rajono gyventojams buvo išdalinta beveik 50 mobiliųjų telefonų, tačiau gyventojai nelabai aktyviai kvietė pagalbą, ne visi gyventojai suprato, kaip ją išsikviesti, nebuvo galimybės patikrinti telefonų veikimo. Buvo ir tokių, kuriems telefonai paprasčiausiai „dingo“… Tobulėjant informacinėms technologijos ir sistemoms UAB „Apsaugos centras“ buvo sukonstruoti ir pagaminti pagalbos įrenginiai „ER24 GSM“. Net 660 vnt. individualių pagalbos įrenginių jau beveik ketverius metus veikia 37 – iuose Lietuvos rajonuose, iš jų 20 vnt. Jurbarko rajone.
Per 2010 m. buvo gauta nemažai pavojaus pranešimų, kai gyventojams reikėjo skubios pagalbos. Vienu iš šių atvejų, kilo pavojus gyventojos gyvybei, kuri vėliau buvo pristatyta į ligoninę, gydymui. Kitais atvejais gyventojams, dėl Viešosios tvarkos pažeidimų, į pagalbą skubėjo policijos ekipažai.
Pažymėtina, kad projekto vykdymo metu (nuo 2008-2010 metais) nei vienam projekte dalyvaujančiam asmeniui neteko nukentėti nuo smurtinių nusikalstamų veikų, tačiau žymiai padidėjo gyventojų saugumo jausmas. Atsižvelgiant į tai, kas aukščiau išdėstyta ir į tai, jog Jurbarko rajono savivaldybės taryba pritarė Tauragės aps. VPK Jurbarko r. PK prašymui projektą pratęsti, 2011-02-01 buvo pasirašyta trišalė sutartis, ir projektas pratęstas dar trejiems metams.


Šaltinis: www.jurbarkotv.lt