Registruotiems vartotojams
 
Pasirinkite paslaugą
eTelemetrija
eTransportas
eSauga
ePagalba
Naujienos
2011-06-22
 
Sėkmingai baigtas dalinai iš ES struktūrinės paramos finansuotas projektas “Pagalbos asmenims ekstremaliose situacijose iškvietimo valdymas“
 

          2011 m. gegužės 30 d. UAB „AKTKC“ - Apsaugos, Konsultacijų ir Transporto Kontrolės Centras – įmonė, veikianti saugos, valdymo ir konsultacijų srityse, baigė įgyvendinti projektą, „Pagalbos asmenims ekstremaliose situacijose iškvietimo valdymas“, vykdytą pagal 2007-2013 metų ES struktūrinės paramos panaudojimo strategiją ir Ekonomikos augimo veiksmų programos priemonę „Intelektas LT“. Projekto vertė siekia 0,95 mln. litų. Iš jų 429 tūkst. litų finansuota Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.
          Beveik dvejus metus trukusio projekto metu sukurtas universalios pagalbos iškvietimo sistemos prototipas, leidžiantis vienu mygtuko paspaudimu ar automatiškai suveikus tam tikriems davikliams inicijuoti ryšį su 24val./parą dirbančiais stebėjimo pulto operatoriais, kurie valdo pagalbos prašymus ir nukreipia juos atitinkamoms specialiosioms tarnyboms, bei koordinuoja tarnybų atvykimą į nelaimės vietą.
Pagalbos iškvietimo metu su pagalbos prašymu automatiškai gaunamos buvimo vietos koordinatės ir kita svarbi informacija, leidžianti sutrumpinti tarnybų reagavimo laiką, o kartu sumažinti žalos asmens sveikatai mastą ir net žalos aplinkai dydį.
         Projekto metu sukurta informacinė sistema leis priimti pagalbos pranešimus iš specializuotų įrenginių, įrengtų pastatuose, automobiliuose, viešose vietose ar nešiojamų individualių įrenginių.
         Projekto metu sukurtas stacionaraus pagalbos mygtuko prototipas 2010m. liepos mėn. buvo pastatytas Palangos miesto centrinėje aikštėje. Per metus pagalba juo kviesta 14 kartų. Kvietimų priežastys susiję su pagalba gyventojams sutrikus sveikatai, praradus turtą, pasimetus vaikams, pastebėjus viešos tvarkos pažeidimus. Tikimės, kad tokie, masinių susibūrimų ar padidintos rizikos vietose statomi įrenginiai sudomins savivaldybių administracijas, rekreacinių teritorijų valdytojus.
         Dėkojame visiems partneriams ir įmonėms, savo patirtimi ir darbu prisidėjusiems prie projekto veiklų įgyvendinimo.

         Daugiau informacijos: Andrius Džiaugys Tel.: 8(5) 2440003 Faks.: 8(5) 2168462 El. paštas: info@aktkc.lt