Registruotiems vartotojams
 
ePagalba
Apie paslaugą
ePagalba naujienos
Atsisiųsti
Paslaugų užsakymas
ePagalba naujienos
2008-01-10
 
Vienkiemių gyventojai pageidauja, kad jų namuose būtų įrengti vieno mygtuko pagalbos įrenginiai
 
2007 metų sausio mėnesį Policijos departamento prie VRM, UAB AKTKC Apsaugos centro, Radviliškio rajono savivaldybės bei rajono policijos komisariato atstovai įteikė pirmuosius trečios kartos vieno mygtuko pagalbos įrenginius 10-iai Radviliškio rajono vienkiemių gyventojų. Taip yra siekiama užtikrinti nuošalesnių gyvenamųjų vietovių gyventojų saugumą, operatyvų pagalbos suteikimą atsitikus nelaimei.

Radviliškio rajono savivaldybė viena pirmųjų prisijungė prie šio prevencinio projekto įgyvendinimo, taip parodydama, kad gyventojų saugumas yra itin svarbi veiklos kryptis ne tik policijai, bet ir savivaldoms institucijoms. Šio indėlio dėka, gyventojams, turintiems minėtus įrenginius, kompensuojamas abonementinis mokestis.

Taigi dėsninga, kad prabėgus metams, 2008 m. sausio mėnesį rajono savivaldybės salėje vėl susirinko policijos, savivaldybės atstovai ir įteikė dar dešimt vieno mygtuko įrenginių. Jų buvimas vienkiemių gyventojų namuose suteiks didesnį saugumo jausmą.

O ką mano tie, kurie jau metus gyvena saugiau? Šiaulėnų seniūnijoje, Astarčių kaime gyvenantis S. Karčiauskas užtikrintai atsako: „Pagalbos įrenginio neatsisakyčiau, net jei už jį reikėtų mokėti abonementinį mokestį. Žmogaus ramybė neįkainuojama“(„Mūsų kraštas“, J.Buivydienė).

Šio projekto tęstinumo nauda – akivaizdi. 2007 metais rajone nebuvo pasikėsinta nei į vieną saugomą vienkiemį. Jų gyventojams per metus 13 kartų prireikė kitokios pagalbos, ypač medikų. Vieną kartą atvykę pareigūnai išgelbėjo sodybos gyventojus nuo galimo gaisro. O į seniūnus ir policijos pareigūnus jau kreipiasi žmonės, kurie iš anksto pareiškia norą, kad jų vienkiemiuose būtų įrengti vieno mygtuko pagalbos įrenginiai.

Šaltinis: www.policija.lt